PREDSTAVUJEME TÍM - MARTIN KOLLÁR

19.11.2015 13:05
Ďalším vyspovedaným, ktorý odpovedal na rovnaké otázky, je 24-ročný kapitán a odchovanec Martin Kollár, ktorý už stihol vyhrať tituly Majstra Slovenska aj sveta.

 

1. Kedy si začal s hokejbalom?

   "Od útleho veku, som však čistokrvný hokejbalista, hokejom som si neprešiel. Začiatky siahajú na Ľadoveň k Topsu, kde vyrástla silná generácia - Rasťo Bielený, Rudo Ivády, Lukáš Tomka, Mišo Fodrek či Maťo Lang.

 

2. Odkedy si v Imperiali? 

    "V Imperiali som od roku 2006."

3. Čím sa živíš mimo hokejbalu? 

    "Som web editor v MŠK Žilina, takže som až príliš upísaný."

 

4. Aký je tvoj najpamätnejší zápas v hokejbale?

    "Určite nie je jeden, rád spomínam na Mamut Cupy, mládežnícke ME, MS, prvý hetrik za Imperial proti Kométe Vrútky. Z tých najnovších asi trojzápas na MS v Zugu - zdolať Kanadu, Česko a USA v trojdňovom slede a stať sa Majstrom sveta - to niekto zopakuje iba ťažko."

 

5. Aké sú tvoje najväčšie hobby, mimo hokejbalu? 

    "Šport ako taký - futbal, rád si chodím zacvičiť do Meďogymu a následné leňošenie s priateľkou. Oddych na chate nesmie chýbať."

 

6. Máš nejaký rituál pred zápasom, Talizman? Aký? 

    " Mám svoje staré, roztrhané veci, ktorých sa nechcem zbaviť.  Talizmany mám, ale neprezradím. Rituál asi iba ten, že sa vyhýbam priesvitnej páske na chrániče."

 

7. Prečo číslo 55? 

    "Ani sám neviem. Ešte od kamaráta z detstva Mareka Zábojníka som si kúpil prvú prilbu na hokejbal, na ktorej bola nalepená nálepka s číslom 55, nechal som si a teraz mi nosí šťastie. Verím, že bude aj naďalej. Obľubeným číslom je aj 11, tú mi ale nevyrobili."

 

8. Najlepší hráč, s ktorým si nastúpil? 

    "Bolo ich mnoho. Najlepšie si rozumiem s kolegami z útoku - Kevkem a Wagim. Ale veľa mi dal aj Ajo Nauš, či v Nitre Honzo Bacovský."

 

9. Kde sú tvoje silné/slabé stránky? 

    "Ťažko povedať, v osobných súbojoch som nikdy nebol dominantný. Silu neviem posúdiť." 

 

10. Tvoje ambície, ciele v hokejbale?

    "Osobné som si už splnil. Teraz chcem vrátiť Martinu to, čo ma naučil. Obetujem tomu všetko, aby sme titul priviedli do Martina."